מי אנחנו

מיכל שטל דיסקין
מיכל שטל דיסקין, מייסדת ובעלים

נעים מאוד. אני מיכל, מייסדת החברה, ואני אוהבת בעיות ואתגרים.
כן, קראתם נכון, אני אוהבת בעיות ואתגרים – כי בזכותן, אני יכולה להביא פתרונות, וליצור שינוי משמעותי.

איזה סוג של בעיות אני אוהבת? בעיות של ארגונים, שלא תמיד יודעים להגדיר אותן או לתת להן שם, בעיות שלא ידעתם על קיומן ומפריעות לעסק שלכם להתקדם לדוגמא:

 • תהליכים שלא מתנהלים בצורה יעילה ועקבית
 • צווארי בקבוק בתהליכים
 • תקלות חוזרות ונשנות
 • עבודה "שחורה", הקלדות כפולות, תיוקים וכדומה
 • תהליכים ידניים רבים
 • פרויקטים ושינויים שנדרשים, ואין זמן להגיע אליהם
 • החלפה/ בחירה של תוכנה
 • הטמעת שינויים ארגוניים ואסטרטגים במערכות המידע

בהשכלתי, אני מהנדסת מערכות מידע ובשטח, בעלת ניסיון רב בייעול תהליכים וארגונים, ניהול פרויקטים ומערכות מחשוב. בין עיסוקיי הקודמים: תפקידי מפתח במגוון חברות מובילות, סמנכ"לית טכנולוגיות בחברת תוכנה, מנהלת מערכות מידע, מנהלת מחלקת אפליקציות ומנהלת מחלקת BI.

גישתי משלבת חשיבה אסטרטגית וחדשנות, עם יישום פשוט ובגובה העיניים.
לצידי עובד צוות מוכשר של מומחים בהובלת פרויקטים שמלווים את לקוחותינו ואותי ע"פ הצורך.
נשמח לעמוד לרשותכם!!

אז ספרו לי, מה הבעיה?

למה בכלל לעבוד עם יועץ/מנהל פרויקט?

 • מורכבות הפרויקט – פרויקטי מערכות מידע דורשים שילוב של נושאים רבים: היכרות עם שוק מערכות המידע – עם סוגי המוצרים והפלטפורמות, היכולות והתאמתן לדרישות הארגון.
  היכרות וניסיון עם מגוון רחב של מערכות ופתרונות קיימים בשוק. עבודה עם יועץ עשויה לחסוך לארגון משאבים משמעותיים שמושקעים בדרך כלל בלמידה, מחקר ותכנון אם הם נעשים באופן פנימי.
 • אובייקטיביות – היועץ מביא מבט חיצוני, רענן, אובייקטיבי ובלתי תלוי בהיסטוריה, אינטרסים ופוליטיקה ארגונית. על מגוון תחומי הארגון וצרכיהם (כספים, לוגיסטיקה, ייצור, שיווק, מכירות, רכש, וכו').
 • "עסקים כרגיל" – הובלת פרויקט, על כל הזוויות שבו, ללא הפרעה והשפעה על נושאים אחרים וחשובים בארגון, יועץ/מנהל פרויקט חיצוני מאפשר לארגון להמשיך עם הפעילות השוטפת.
 • ראייה רחבה – מתוך ניסיון בעבודה עם ארגונים רבים, יש ליועץ יכולת להביא נקודות מבט חדשות וליישם לקחים שנלמדו כבר בסביבות אחרות.
 • ידע וניסיון בהגדרת הצרכים – ליועץ מערכות מידע יש היכרות עם המערכות המובילות בשוק, הוא מכיר את השפה, הוא יודע לתרגם את הדרישות העסקיות לדרישות ממערכת המידע ומהספקים השונים בשוק.
  חשוב לדעת מה כדאי לדרוש, ועל מה כדאי לוותר, ולאפיין את דרישות הלקוח, כך שהפרויקט יהיה מותאם לארגון מחד, ומותאם לתקציב מאידך.
 • ידע בניהול פרויקט – ליועץ יש הכרות מעמיקה עם מתודות ושיטות לניהול פרויקטים, תכנון, מעקב אחר ביצוע משימות, ממשקים, השגת יעדים ותוצאות. כלים אלו לכשעצמם עשויים להיות מורכבים ויקרים. היועץ מכיר אותן על בוריין ומתחמה בתפעולן.
 • מחויבות להצלחת הפרויקט – היועץ החיצוני מונע רק מהצלחת הפרויקט ותרומתו לעסק, ואינו מושפע מתהליכים/ דרישות ארגוניות.

בפרויקט מוצלח כמו בכל ניהול מוצלח אין קיצורי דרך.
פרויקטים להטמעת מערכות מידע ולניהול תהליכים מורכבים עלולים להיות ארוכים ומרובי מכשולים. במרבית הארגונים יוזמים מידי שנה עשרות פרויקטים אבל שינויים בסדרי העדיפויות, בבעלי התפקידים ובתקציבים מסיטים אותם ממסלולם. רק פרויקטים בודדים מסתיימים בהצלחה ע"פ התקציב ולוחות הזמנים שתוכננו.

לאורך זמן, נוצרים בארגון תהליכים שהם כמו שמיכת טלאים עשויה מפיסות של יוזמות קודמות שהופסקו באמצע, ישנו סירבול ובלבול רב, ישנה הרבה עבודה מיותרת, טעויות ידניות קורות, העסק נפגע הן מבחינת היעילות שלו והן מבחינת שביעות רצון הלקוחות והמוניטין של העסק.

עבודה עם יועץ חיצוני עשויה לקצר באופן משמעותי את זמן הטמעת הפרויקט, להפחית עלויות, לשפר את תוצאות הפרויקטים ולהעלות רווחים ויעילות לארגון.

למה "פתרונות בוטיק"?

שנים רבות ניהלתי פרויקטים מצד הלקוח, הבנתי והוכחתי את המשמעות העסקית והכלכלית של מנהל מערכות מידע שמנהל פרויקט מול ספקים.
בארגונים רבים, אין מנהלי מערכות מידע, ומנכ"ל הארגון או בעל תפקיד בכיר אחר מנסים לנהל את הפרויקט הזה בעצמם. לאחר שעות רבות של לימוד וחקירה, מרביתם מגיעים למצב של בלבול, אל מול המגוון הרב של הפתרונות האפשריים וטווחי המחירים הגדולים.

בארגונים בהם יש מנהלי מערכות מידע – מרביתם כורעים תחת הנטל של העבודה השוטפת המרובה, ולא מוצאים את הפנאי ללימוד נושא חדש, ולקידום פרויקט.

אנו מספקים פתרון מקצה לקצה עבור הלקוח באכפתיות, מקצועיות, דיוק ויעילות.
אני מביאה איתי למעלה מ-15 שנות ניסיון בתכנון וניהול פרויקטים במגוון סביבות – חברות יצרניות והייטק, מהמגזר הציבורי והפרטי, מהצד הטכני ומההיבטים העסקיים.

דבר אחרון ולא פחות חשוב – אהבת המקצוע והעבודה. אני יכולה להביא לעסק שלך לא רק עושר של ניסיון אלא רוח גבית ואנרגיה רעננה. (גם הומור וכיף תורמים להצלחת פרויקטים!)

הצוות המסור שעובד איתי מביא איתו ניסיון עשיר בניהול פרויקטים ומלווה אותי ואת לקוחותיי על פי הצורך.

יחס אישי

אצלנו זו לא רק סיסמא, באמת חשוב לנו שהפרויקט יצליח. אנחנו עובדים בגובה העיניים ומתוך שותפות עם הלקוחות שלנו.
צוות "פתרונות בוטיק" ילווה כל פרויקט באופן מלא עד להעברת היעדים שהוגדרו לאדם פנימי שיוכשר להוביל את התהליך הלאה.

אנחנו נמשיך לעמוד לרשותכם ולתת תמיכה ככל הנדרש. עבורנו, זה מובן מאליו שאי אפשר אחרת!

תוצאות בשטח

יש לנו סיפורי הצלחה רבים, אבל הייחודיות שלנו שאנו לוקחים אחריות על הפרויקט. גם אם מדובר בניהול פרויקט, ויש עוד מספר ספקים שמעורבים בפרויקט – ספקי חומרה, תוכנה, מיישמים, כח אדם פנימי ועוד, אנו עובדים עם כל הגורמים הנדרשים, ורואים לנגד עינינו רק את סיום הפרויקט בהצלחה.

 • בארגון שעוסק בשילוח מוצרים קיצרנו את זמן ועלויות קליטת הסחורה ושילוח הסחורה ב 20%.
 • בארגון שעוסק בניהול מסמכים רבים – הטמענו מערכת אוטומטית של סריקה וארכוב מסמכים, וחסכנו 40% מכוח האדם שעסק בנושא.
 • אנו חוסכים בממוצע 30% מזמני תכנון וביצוע פרויקטי מערכות מידע.

אנחנו מתמחים בפתרון בעיות מורכבות, בתכנון, הובלה וביצוע של תחומי התייעלות ארגונית, שיפור תהליכים, בחירת והטמעת מערכות מידע ממוחשבות, שיפור ממשקים בין מערכות קיימות. אנחנו גאים להביא ללקוחות שלנו פתרונות יעילים, לחסוך להם המון כסף ולעזור להם לייצר הכנסות נוספות!